What's happening?

Aftersun

Aftersun Cały film

Memory burns.Oct. 21, 2022Turkey102 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 vote

Streszczenie

Aftersun cały film

„Aftersun” to pełnometrażowy debiut reżyserski Charlotte Wells i równie dobrze może być przełomowym, niezależnym filmem roku. Opowiada o wakacjach ojca i córki w Turcji widzianych oczami 11-letniej córki Sophie (Frankie Corio). Najpierw przybliża kamerą swojego ojca Caluma (Paula Mescal) i mówi, że zamierza przeprowadzić z nim wywiad. Film śledzi tę trajektorię przesłuchania nie odpowiadając tak naprawdę na pytania. Calum stara się być obecny dla swojej córki przez cały czas, ale jest też wyraźnie odległy w sposób którego Sophie nie może zrozumieć. Nie jest do końca jasne co dzieje się z Calumem, a Wells nie zagłębia się w ten dylemat aby znaleźć odpowiedzi. Szuka ich przypominając sobie w swoich wspomnieniach. Przebłyski dorosłej Sophie pozwalają nam zerknąć gdy konfrontuje się z Calumem w rodzaju fragmentarycznej halucynacji.

Fabuła:

Aftersun zaczyna się od żartobliwego spojrzenia na Caluma i Sophie w ich pokoju hotelowym. Następnie cofamy się trochę aby przedstawić jak para spędza kilka dni razem, zanim ich drogi się rozejdą. Sophie ma szkołę, a Calum musi się gdzieś przeprowadzić za pracą. Nie przydzielono im obiecanego pokoju hotelowego z dwoma łóżkami. Na razie mają do czynienia z jednym na co się zgadzają. Aftersun towarzyszy zarówno ojcu jak i córce, dni mijają, opalając się, pływając i nakładając krem ​​na noc przed pójściem spać. W pewnym momencie Sophie mówi, że to miłe, że oboje dzielą to samo niebo. Calum jest zaskoczony jej komentarzem i pyta, co ona przez to rozumie. Sophie mówi że nawet jeśli oboje są w różnych miejscach to są pod tym samym niebem, więc w pewnym sensie nadal są ze sobą połączeni. Ten konkretny komentarz jest z pewnością sednem Aftersun który sugeruje pozorną bliskość i dystans jaki rodzic dzieli z dzieckiem. Czy dziecko kiedykolwiek dowie się jaka była ta osoba zanim została rodzicem? Gdy dziecko dorasta aby wyrobić sobie własną perspektywę świata. Poza obserwacją rodzica, istnieje pewne zrozumienie że tak wiele z nich jest echem rodzica. To nieunikniona prawda.

Ciekawostki:

Jednym z najbardziej uderzających odkryć w Aftersun jest to, że pokazuje, że dorosła Sophie jest lesbijką. Ma partnerkę. Teraz jej orientacja nie jest naszym priorytetem, ale jej podstawowy związek z ojcem ujawnia wiele o tym, jak stała się dorosła. Nawet na wakacjach naprawdę nie jest w stanie poczuć zapału do chłopców za którymi szaleją inne dziewczyny. Patrzy na swojego ojca jako na swoje jedyne repozytorium męskich uczuć, aspekt który zawsze pozostawia ogromną lukę. Dla Sophie jej ojciec jest kimś, kogo zna, ale nie do końca. Istnieje dystans który ostatecznie ich łączy.

Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun
Aftersun

Dyrektor

Obsada

Podobne tytuły

Pukając do drzwi
Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
Babylon
Tar
Wystrzałowe Wesele
Wieloryb
Fabelmanowie
Terrifier 2
Blisko
Gra Fortuny
Człowiek zwany Otto
Duchy Inisherin
Udostępniono0
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? Nasza strona Ci to zapewni! KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!