What's happening?

Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Brainwashed po szybkiej rejestracji:


Brainwashed

Brainwashed Cały film

Oct. 21, 2022USA107 Min.Not Rated
twoja ocena: 0
5 116 ocen

Streszczenie

Brainwashed cały film

Gdzie obejrzeć Brainwashed cały film? „Brainwashed cały film” to trudny, ale ważny dokument, który bada temat seksualizacji kobiet w filmie. Reżyserka Nina Menkes przedstawia szeroki wachlarz wywiadów z kobietami z branży filmowej. Od aktorek po scenarzystki, reżyserki i ekspertki od marketingu – które dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z tą tematyką. Film zaczyna się od przedstawienia niektórych filmowych scen, które ukazują kobiety w sposób seksualizujący i obnażający. Wiele z nich opowiada o presji, jaką czują, aby wyglądać atrakcyjnie na ekranie i zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, a także o przemoc seksualną, której doświadczają na planie filmowym.

Fabuła:

„Brainwashed cały film” to dokument, który bada reprezentację kobiet w filmie. Reżyserka Nina Menkes i jej rozmówczynie, które są wybitnymi orędowniczkami równouprawnienia w kinie. Przyglądają się różnym aspektom filmowej narracji, które w znaczący sposób wpływają na kształtowanie społeczeństwa i jego postaw wobec kobiet. Dokument analizuje m.in. sposób, w jaki kobiety są przedstawiane w różnych gatunkach filmowych. Jakie role i cechy przypisywane są kobietom oraz jakie wpływy mają na to społeczne i kulturowe normy. Rozmówczynie Menkes przytaczają liczne przykłady filmów, które w ich ocenie reprodukują negatywne stereotypy dotyczące kobiet. Np. w kwestii ich roli w relacjach międzyludzkich, pozycji w pracy czy też wyglądu. Jednym z najważniejszych tematów poruszanych w ” gdzie obejrzeć Brainwashed cały film” jest kwestia seksualizacji kobiet w kinie.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Brainwashed cały film? Jednym z ciekawszych elementów filmu jest pokazanie sposobu, w jaki marketing filmowy wykorzystuje seksualizację kobiet w celu promowania filmów. Mówione jest o tym, jak studia filmowe zmieniają postaci kobiet, aby były bardziej „atrakcyjne”, a tym samym bardziej przyciągające widownię. W filmie „gdzie obejrzeć Brainwashed cały film” pojawiają się również eksperci, którzy przedstawiają dane i badania na temat roli kobiet w filmie. Wykazują, że mimo niewielkich postępów, nadal jest duża nierówność między kobietami i mężczyznami w filmie. Zarówno w kwestii reprezentacji, jak i możliwości zatrudnienia. Wspomina o potrzebie większej reprezentacji kobiet w branży filmowej, o potrzebie wykształcenia nowych twórców, którzy będą mieli świadomość problemów i przyczyniać się do zmiany. Film kończy się na pozytywnym akcencie, sugerującym, że zmiany już są w drodze.

Brainwashed
Brainwashed
Brainwashed
Brainwashed

Podobne tytuły

Rzeka
Kos
Vermeer
Babylon
Ryś Król puszczy
Alleluja
Siostrzeństwo świętej sauny
Vermeer: Blisko mistrza
Świat po pracy
Nowicjusz
W gorsecie
Fenomen
Udostępniono49
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!