What's happening?

Daliland

Daliland Cały film

May. 19, 2023France104 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 vote

Streszczenie

Daliland cały film

Gdzie obejrzeć Daliland cały film? “Daliland cały film” to biograficzny film opowiadający o ekscentrycznym malarzu Salvadorze Dalim (Ben Kingsley), który w latach 70. XX wieku przygotowuje się do wystawy w Nowym Jorku. Jednakże w trakcie szalonych przygotowań do wystawy, artysta zostaje towarzyszony przez młodą asystentkę. Emmę (Franka Potente), która pomaga mu w organizacji i realizacji projektu. Film opowiada o życiu Daliego, jego niekonwencjonalnym stylu i sposobie myślenia. Który pozwala mu na tworzenie dzieł sztuki, które są jednocześnie kontrowersyjne i genialne. W filmie przedstawione są również relacje między Dalim a jego żoną. Galą (Barbara Sukowa), która była jedną z inspiracji do jego prac.

Fabuła:

Film “Daliland” opowiada o wyjątkowej postaci artystycznej, jednym z największych mistrzów surrealizmu – Salvadorze Dalim. Akcja filmu toczy się na przełomie lat 70. XX wieku w Nowym Jorku, gdzie artysta przygotowuje swoją najnowszą wystawę. Towarzyszą mu w tym ekscentryczna grupa ludzi takich jak jego młoda żona i przyjaciółka Amanda Lear oraz wnikliwy dziennikarz z magazynu “Newsweek”. Podczas przygotowań do wystawy Dali przypomina sobie swoje doświadczenia z dzieciństwa, młodości oraz dorosłego życia, które inspirowały jego dzieła. Wspomnienia te pojawiają się w formie surrealistycznych wizji, które wprowadzają widza w niezwykły świat artysty. Swojego miejsca w sztuce, co prowadzi do refleksji na temat własnej twórczości i życia. Film ” gdzie obejrzeć Daliland cały film” to nie tylko biografia artysty, ale także opowieść o jego relacjach z ludźmi. Którzy go otaczali i wpływali na jego życie.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Daliland cały film? Reżyserka Mary Harron skupia się na przedstawieniu artysty jako osoby złożonej i pełnej sprzeczności. Z jednej strony niepokojącej i dziwacznej, a z drugiej – pełnej fascynacji i nieprzewidywalnej twórczości. Ben Kingsley w roli Daliego odnosi sukces. Wcielając się w postać z wyczuciem i precyzją, oddając całą paletę emocji i zachowań charakterystycznych dla artysty. Film “Daliland cały film” to fascynująca opowieść o jednym z najważniejszych artystów XX wieku, który był jednocześnie geniuszem i wariatem tymczasem film pokazuje prywatne życie artysty i jego relacje z najbliższymi, co sprawia, że cała historia jest jeszcze bardziej poruszająca i ciekawa.

Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland
Daliland

Dyrektor

Mary Harron
Dyrektor

Obsada

Ben Kingsley isSalvador Dalí
Salvador Dalí
Ezra Miller isYoung Salvador Dalí
Young Salvador Dalí
Rupert Graves isCaptain Moore
Captain Moore
Andreja Pejić isAmanda Lear
Amanda Lear
Mark McKenna isAlice Cooper
Alice Cooper

Podobne tytuły

Till
W gorsecie
Il Boemo
Alleluja
Udostępniono1
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? Nasza strona Ci to zapewni! KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!