What's happening?

Fenomen

Fenomen Cały film

Jan. 28, 2023UnknownNot Rated
Twoja ocena: 0
7 1 vote

Streszczenie

Fenomen cały film

Gdzie obejrzeć Fenomen cały film? Film “Fenomen” to poruszający dokument o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jureku Owsiaku. Reżyseria tego dzieła powierzona została Małgorzacie Kowalczyk, a scenariusz powstał przy współpracy z Mikołajem Suchockim. Film został wyprodukowany w Polsce i miał swoją światową oraz polską premierę kinową 20 stycznia 2023 roku. Czas trwania obrazu wynosi godzinę i trzydzieści pięć minut. Warto podkreślić, że film jest bardzo dobrze zrealizowany technicznie. Kowalczyk i Suchocki stworzyli nie tylko świetny scenariusz, ale również udało im się skomponować doskonale zmontowany obraz. Świetnie dobrana muzyka, montaż, a także kreatywnie dobrane zdjęcia tworzą spójną całość. W efekcie otrzymujemy pełną emocji opowieść, która nie tylko oddaje historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również jest inspirująca i motywująca.

Fabuła:

Od samego początku film pochłania widza, prezentując kawałek historii Polski. Zaczynamy od beztroskich lat siedemdziesiątych, kiedy to Jurek Owsiak jako młody człowiek mieszkał w Woodstocku. Jego jedynym zmartwieniem było pozbycie się oparzeń po zapalonych papierosach. Z czasem jednak Owsiak zrozumiał, że świat nie kończy się na jego małym gronie przyjaciół. Jego szaleńcza energia i chęć zmieniania świata mogą pomóc wielu innym ludziom. Nie sposób nie docenić także gry aktorskiej. Jurek Owsiak, którego postać jest głównym bohaterem, zagrał sam siebie, co w przypadku dokumentu było jedynym słusznym rozwiązaniem. Owsiak w filmie jawi się jako prawdziwy bohater, ale nie jako człowiek pozbawiony wad. Przyzwoicie oddano jego wewnętrzne konflikty, ale również i wątpliwości, które towarzyszą mu w trudnych chwilach. Pozostałe osoby, które pojawiają się na ekranie, również świetnie wypełniają swoje role.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Fenomen cały film? Film dokumentalny “Fenomen” to z jednej strony historia jednego człowieka, a z drugiej – przypomnienie o wielkim osiągnięciu jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak stał się liderem ogromnego obywatelskiego ruchu. Jego organizacja zyskała nie tylko sławę w Polsce, ale również na całym świecie. Jednak droga do sukcesu nie była łatwa i bezproblemowa. W trakcie filmu poznajemy wiele trudnych chwil, jakie musiał przejść Owsiak i jego współpracownicy. Zmaganie się z krytyką, walka z politykami, której kulminacją był atak na siedzibę orkiestry w 2019 roku. To tylko niektóre z problemów, jakie musiał rozwiązywać Owsiak. Film ukazuje również, jak ważna jest praca wolontariuszy i jak wiele osób każdego roku włącza się w akcję zbierania pieniędzy dla potrzebujących. “Fenomen” to nie tylko portret jednego człowieka, ale także przypomnienie o sile jedności i solidarności, jaką potrafią wytworzyć ludzie, którzy łączą siły w celu pomocy innym.

Fenomen
Fenomen

Dyrektor

Dyrektor

Obsada

Podobne tytuły

Vermeer
W gorsecie
Rzeka
Niebo nie może czekać
Babylon
Ryś Król puszczy
Alleluja
Brainwashed
Nowicjusz
Vermeer: Blisko mistrza
Udostępniono0
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!