What's happening?

Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Porwany po szybkiej rejestracji:


Porwany

Porwany Cały film

May. 25, 2023France134 Min.Not Rated
twoja ocena: 0
8 128 ocen

Streszczenie

Porwany cały film

Gdzie obejrzeć Porwany cały film? „Porwany” (Rapito), to film w reżyserii Marco Bellocchio, który przenosi widza do XIX wieku, dokładniej do roku 1858. Historia opowiada o tragicznym losie żydowskiego chłopca porwanego przez żołnierzy papieża Piusa IX i zmuszonego siłą do przejścia na katolicyzm. Film trwa 2 godziny i 5 minut, a jego premiera światowa odbyła się 23 maja 2023 roku, natomiast polska premiera kinowa miała miejsce 10 listopada 2023 roku. W głównej roli chłopca porwanego możemy dostrzec nie tylko dramat jednostki. Ale również symboliczną walkę między dwoma religiami oraz konflikty społeczne tamtych czasów. Marco Bellocchio, znany z ambitnych projektów filmowych. Zarówno pod względem artystycznym, jak i społecznym, ponownie stawia sobie za zadanie poruszenie trudnych tematów.

Fabuła:

„Porwany” to poruszająca historia osadzona w XIX wieku, skupiająca się na losach żydowskiego chłopca, który staje się ofiarą brutalnego porwania dokonanego przez żołnierzy papieża Piusa IX. Film prowadzi widza przez bolesny proces, w którym chłopiec zostaje zmuszony siłą do porzucenia swojej wiary i przyjęcia katolicyzmu. Akcja rozpoczyna się w małej żydowskiej społeczności, gdzie młody chłopiec, o silnych więziach z własną tradycją i religią, zostaje nagle porwany przez grupę żołnierzy pod rozkazami papieża. Jego rodzina, przygnębiona i zdruzgotana, musi stawić czoła niewyobrażalnej straty. Chłopiec, z dala od domu, zostaje brutalnie zmuszony do nauki nowych obrzędów i praktyk katolickich. W miarę jak historia się rozwija, obserwujemy wewnętrzne konflikty głównego bohatera. Który boryka się z dylematem między lojalnością wobec swojej rodziny i wspólnoty, a przymusową konwersją na nową religię. Jego walka z tożsamością, dążenie do zachowania swoich korzeni oraz pragnienie wolności stają się centralnymi motywami filmu.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Porwany cały film? Warto również pochwalić obsadę aktorską, która doskonale oddaje emocje i konflikty bohaterów. Znakomite kreacje aktorskie sprawiają, że widz utożsamia się z losami postaci i zaczyna dostrzegać zawiłości moralne przedstawione w filmie. Mimo to, „Porwany” nie jest pozbawiony pewnych mankamentów. Oceniany na poziomie 6,3 przez widzów i 6,3 przez krytyków. Film może nie spełnić oczekiwań tych, którzy szukają dynamicznej akcji czy lekkiego rozrywkowego kina. Tempo narracji może wydawać się miejscami wolniejsze, a film skupia się przede wszystkim na psychologii postaci. Podsumowując, „Porwany” to ambitna produkcja, która porusza trudne tematy społeczne i religijne, stawiając widza przed moralnymi dylematami. Mimo pewnych ograniczeń, film Bellocchio z pewnością zasługuje na uwagę miłośników ambitnego. Artystycznego kina, gotowych do refleksji nad trudnymi aspektami ludzkiego losu.

Porwany
Porwany
Porwany
Porwany
Porwany
Porwany

Dyrektor

Obsada

Enea Sala isEdgardo Mortara bambino
Edgardo Mortara bambino
Leonardo Maltese isEdgardo Mortara ragazzo
Edgardo Mortara ragazzo
Paolo Pierobon isPapa Pio IX
Papa Pio IX
Fausto Russo Alesi isMomolo Mortara
Momolo Mortara
Barbara Ronchi isMarianna Mortara
Marianna Mortara
Andrea Gherpelli isAngelo Padovani
Angelo Padovani
Samuele Teneggi isRiccardo Mortara
Riccardo Mortara
Corrado Invernizzi isGiudice Carboni
Giudice Carboni
Filippo Timi isCardinal Giacomo Antonelli
Cardinal Giacomo Antonelli
Fabrizio Gifuni isPier Gaetano Feletti
Pier Gaetano Feletti

Podobne tytuły

Sisu
Bezmiar
Lunana: Szkoła na końcu świata
Terrifier 2
La Chimera
W gorsecie
Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One
Asteroid City
Właściciele
Między lustrami
Infinite Storm
Barbie
Udostępniono24
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!