What's happening?

Obejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Sami swoi. Początek po szybkiej rejestracji:


Sami swoi. Początek

Sami swoi. Początek Cały film

Feb. 16, 2024PolandNot Rated
twoja ocena: 0
10 479 ocen

Streszczenie

Sami swoi: Początek cały film

Gdzie obejrzeć Sami swoi: Początek cały film? „Sami swoi. Początek” to sentymentalna podróż w czasie, która wprowadza nas w barwny świat dwóch kultowych polskich rodzin – Kargulów i Pawlaków. Reżyser Artur Żmijewski i scenarzysta Andrzej Mularczyk przenoszą nas w czasy przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Ukazując losy tych niezwykłych rodów w humorystyczny i pełen wzruszeń sposób. Film otwiera drzwi do domu, który stał się ikoną polskiej komedii obyczajowej. „Sami swoi: Początek” ukazuje korzenie Kargulów i Pawlaków, ujawniając wydarzenia poprzedzające ich przesiedlenie. Widzowie są świadkami początków przyjaźni między Kargulem (Tomasz Karolak) a Pawlakiem (Piotr Gąsowski), która przeradza się w skomplikowane relacje rodzinne.

Fabuła:

Pawlak i Kargul, niesamowici bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi”. Zanim dotarli na Ziemie Odzyskane, dzielili losy w małej wsi na Podolu. To była mieszanka, która już wtedy zapowiadała się jako wybuchowe sąsiedztwo, przesycone humorem i charakterami, które na zawsze zapiszą się w polskiej kinematografii. „Sami swoi: Początek” to pełnokrwista opowieść, gdzie drobne złośliwości splatają się z życiowymi kamieniami milowymi, tworząc niezapomnianą mozaikę ludzkich losów. W tym malowniczym przedstawieniu, charakterystyczne dla postaci Pawlaka i Kargula ekscentryczności nabierają nowego wymiaru takie jak sąsiedzkie sprzeczki i szelmowskie zagrywki przybierają formę barwnych epizodów. Które kształtują ich relacje jeszcze zanim dotrą na ziemię, która stanie się nowym rozdziałem w ich życiu. Opowieść ta to nie tylko retrospekcja, ale także fascynujące spojrzenie na to, co kształtowało ich osobowość i relacje między sobą.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Sami swoi: Początek cały film? Scenariusz autorstwa Andrzeja Mularczyka, choć nie unika pewnych konwencji komedii obyczajowej. Wprowadza także nowe elementy, które czynią historię bardziej pełną i zrównoważoną. Opowieść o losach Kargulów i Pawlaków jest pełna życia, a postacie, choć klasyczne, zyskują nowe konteksty i głębię. Obsada zasługuje na uznanie za wierną interpretację postaci znanych z poprzednich filmów. Tomasz Karolak jako Kargul i Piotr Gąsowski jako Pawlak ponownie udowadniają swoje umiejętności aktorskie. Zachowując charakterystyczny humor i urok, który sprawił, że ich postacie stały się kultowe, choć film spotkał się z pewnymi kontrowersjami. Szczególnie z uwagi na podejście do pewnych kwestii historycznych, warto docenić jego walory rozrywkowe i odwołania do polskiej tradycji filmowej. „Sami swoi: Początek” to film, który przynosi uśmiech na twarz, a jednocześnie skłania do refleksji nad polskimi korzeniami i wartościami rodzinnych więzi.

Sami swoi. Początek
Sami swoi. Początek
Sami swoi. Początek

Dyrektor

Obsada

Adam Bobik isKazimierz Pawlak
Kazimierz Pawlak
Karol Dziuba isWładysław Kargul
Władysław Kargul
Paulina Gałązka isNechajka Słobodzian
Nechajka Słobodzian
Weronika Humaj isMania Ziębicka
Mania Ziębicka
Katarzyna Krzanowska isMaryjka Pawlak
Maryjka Pawlak
Anna Dymna isPecynicha
Pecynicha
Janusz Chabior isWincenty Kargul
Wincenty Kargul

Podobne tytuły

Opadające liście
Na twoim miejscu
Miłość na nowo
Plan na miłość
W trójkącie
Five Nights at Freddy’s
Blef doskonały
Chora na siebie
Forever Young
Masz ci los
Wonka
Duchy Inisherin
Udostępniono102
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!