What's happening?

Film Tar Zobacz Trailer poniżej:


Tar

Tar Cały film

Oct. 07, 2022USA158 Min.R
twoja ocena: 0
10 194 ocen

Streszczenie

Tar cały film

W filmie „Tar” zagrana z zaciekłym i płynnym zaangażowaniem przez Cate Blanchett, Lydia Tár jest jednym z cudów klasycznego królestwa. Jest wirtuozowską pianistką, zagorzałym etnomuzykologiem i celową popularyzatorką. Podobno jest członkinią klubu EGOT co nie jest częstym osiągnięciem dla zwykłej osoby. A jako dyrygent proteuszowy, który właśnie kończy nagrywać cykl symfonii Mahlera, Lydia musi uciec od hałasu. Aby wykonać pracę, do której niemal natychmiastowo się angażuje. Lydia jest tak imponująco kompetentna, a przestrzeń społeczna w której się porusza jest tak stylowa i dyskretna, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko się zawalić. Gdyż „Tar” jest anatomią tego nieuchronnego upadku, zainspirowanego e-mailem do asystentki Lydii, Franceski (Noémie Merlant).

Fabuła:

Lydia Tár (Cate Blanchett), przełomowa dyrygentka dużej niemieckiej orkiestry jest u szczytu swojej kariery. Przygotowując zarówno premierę książki, jak i długo oczekiwane wykonanie na żywo Piątej Symfonii Mahlera. Dyrygowała z wielkimi orkiestrami w Cleveland, Filadelfii, Chicago, Bostonie i Nowym Jorku. Lydia i jej żona, koncertmistrz orkiestry, Sharon Goodnow (Nina Hoss), mają córeczkę Petrę. Lydia była także współzałożycielką programu mentoringu dla młodych dyrygentek. Jedna z jej byłych uczennic, Francesca, pracuje jako osobista asystentka Lydii mając nadzieję, że pewnego dnia zostanie jej asystentką dyrygenta. Kiedy Lydia zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej życie zaczyna się układać w niezwykły sposób.

Ciekawostki:

Film ​​„Tar” brzmi ponuro, a tak nie jest. Field nakręcił film o wyzysku, nienawiści do samego siebie i przymusie. Z ekstrawaganckim wyczuciem piękna, co sprawia że ​​oglądanie go jest bardzo przyjemne. Byłoby wystarczająco przyjemnie zobaczyć, jak Blanchett radzi sobie z rolą. W którą wślizguje się z wdziękiem i znajomością jednego z szytych na miarę garniturów Lydii. Ale Field otoczył ją występami drugoplanowymi, które są równie wspaniałe. Wraz z operatorem Florianem Hoffmeisterem Field kręci „Tar” w uspokajających, neutralnych barwach. Jego paleta faworyzuje delikatne szarości i subtelne beże. Znaczna część filmu rozgrywa się w ciszy — ścieżkę dźwiękową skomponowała Hildur Gudnadóttir która również została zweryfikowana przez Lydię . Jest to wybór, który podkreśla nadwrażliwość Lydii na dźwięki otoczenia, które nieustannie grożą jej pochłonięciem.

Tar
Tar
Tar
Tar
Tar
Tar
Tar
Tar
Tar
Tar

Dyrektor

Todd Field
Dyrektor

Obsada

Cate Blanchett isLydia Tár
Lydia Tár
Nina Hoss isSharon Goodnow
Sharon Goodnow
Noémie Merlant isFrancesca Lentini
Francesca Lentini
Sophie Kauer isOlga Metkina
Olga Metkina
Allan Corduner isSebastian Brix
Sebastian Brix
Mark Strong isEliot Kaplan
Eliot Kaplan
Julian Glover isAndris Davis
Andris Davis
Sylvia Flote isKrista Taylor
Krista Taylor
Fabian Dirr isKnut Braun
Knut Braun

Podobne tytuły

Infinite Storm
Zadra
Zielona granica
Człowiek zwany Otto
Lunana: Szkoła na końcu świata
Niebieska linia
Styczeń
Reality
Imperium Światła
Till
Bezmiar
Godland
Udostępniono13
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!