What's happening?

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin Cały film

Everything was fine yesterday.Oct. 21, 2022United Kingdom114 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 vote

Streszczenie

Duchy Inisherin cały film

Od Martina McDonagha, twórcy nagrodzonego Oscarem Trzy billboardy za Ebbing, Missouri i W Brugii. Który w zależności od mojego nastroju i pogody w danym dniu może być najbardziej mrocznie zabawnym filmem XXI wieku. Przedstawia mrocznie zabawny Duchy Inisherin, historia godna ogromnego szacunku – nawet jeśli nie zasłużyła na moją miłość.

Fabuła:

Pádraic (Colin Farrell) i Colm (Brendan Gleeson) przyjaźnią się od lat. Jest rok 1923, a oni mieszkają na słabo zaludnionej wyspie Inisherin. Pewnego dnia Pádraic idzie odwiedzić Colma gdyż umówili się jak zwykle na godzinę 14:00 by wyskoczyć do pubu. Tym razem jednak jest inaczej, Colm udaje że go nie widzi ani nie słyszy. Pozostaje zaszyty w swojej chacie i siedzi na krześle odwrócony od okna. Po pewnym czasie Colm w końcu udaje się do baru i oświadcza przyjacielowi że już go nie lubi. Nazywa go nudnym i mówi że ma lepsze rzeczy do roboty niż słuchanie czczej i bezsensownej gadaniny Pádraica. Oszołomiony i załamany Pádraic nie może zrozumieć, co się stało. Próbuje załagodzić sytuację, ale Colm nie ma na to ochoty i nawet nie pozwala Pádraicowi usiąść z nim. Zwraca się on do swojej kochającej siostry Siobhán (Kerry Condon) i społecznie niezręcznego Dominica (Barry Keoghan) ale nie mogą zrozumieć, dlaczego Colm zrobić to Pádraicowi który jest niewinny i miły. Okrutne działania Colma w końcu przynoszą przykre konsekwencje dla ich obojga.

Ciekawostki:

Nakręcony na irlandzkich wyspach Inishmore i Achill — które zastępują fikcyjną wyspę Inisherin — film wydaje się zarówno ponadczasowy, jak i malowniczy. Nuty anielskiego chóru tworzą ścieżkę dźwiękową do sceny początowej, która towarzyszy Pádraicowi podczas rutynowego spaceru wzdłuż bujnych szlaków Inisherin na początku XX wieku. Nie poświęcając ani chwili na ich historię. McDonagh maluje barwny portret przyjaźni, która w niewytłumaczalny sposób rozpadła się, odkąd Colm zdecydował. Pozornie z dnia na dzień że nie chce mieć absolutnie nic wspólnego z Pádraicem i nie boi się otwarcie o tym mówić.

Duchy Inisherin
Duchy Inisherin

Dyrektor

Peter Kohn
Dyrektor

Obsada

Colin Farrell isPádraic Súilleabháin
Pádraic Súilleabháin
Brendan Gleeson isColm Doherty
Colm Doherty
Kerry Condon isSiobhán Súilleabháin
Siobhán Súilleabháin
Barry Keoghan isDominic Kearney
Dominic Kearney
Gary Lydon isPeadar Kearney
Peadar Kearney
Pat Shortt isJonjo Devine
Jonjo Devine
Sheila Flitton isMrs. McCormick
Mrs. McCormick
Bríd Ní Neachtain isMrs. O'Riordan
Mrs. O'Riordan

Podobne tytuły

Gra Fortuny
Tar
Babylon
Aftersun
Pukając do drzwi
Wieloryb
Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
Blisko
Człowiek zwany Otto
Terrifier 2
Wystrzałowe Wesele
Fabelmanowie
Udostępniono0
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? Nasza strona Ci to zapewni! KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!