What's happening?

Styczeń

Styczeń Cały film

The month when we chose our freedomJun. 10, 2022Latvia95 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 vote

Streszczenie

Styczeń cały film

Gdzie obejrzeć Styczeń cały film? Film “Styczeń” (oryg. “Janvāris”) to łotewski dramat, który przedstawia historię dziewiętnastoletniego operatora filmowego Jazisa. Reżyser Viesturs Kairiss ukazuje jak wydarzenia historyczne wpływają na życie zwykłych ludzi i jak zmieniają ich losy. Jazis (grany przez Andris Keišs) marzy o zostaniu filmowcem, jednak jego życie wywraca się do góry nogami, kiedy zaczyna uczestniczyć w pokojowych protestach przeciwko sowieckiej okupacji.

Fabuła:

Fabuła filmu “Styczeń” rozgrywa się na Łotwie w 1991 roku. Głównym bohaterem jest dziewiętnastoletni Jazis, który jest początkującym operatorem filmowym. Jego świat pogrąża się w chaosie, gdy zostaje wciągnięty w pokojowe protesty ludzi, którzy domagają się wolności i niepodległości Łotwy. Jazis, który jest początkującym operatorom filmowym, pracuje dla lokalnej telewizji i stara się zrobić karierę w branży filmowej. Jego życie zmienia się jednak radykalnie, kiedy zostaje wciągnięty w protesty na ulicach Rygi. Tam poznaje Ritu, młodą i odważną dziewczynę, która działa w ruchu niepodległościowym. Jazis zaczyna nagrywać protesty, które rosną w siłę, a wkrótce zaczynają brutalnie tłumione przez wojsko radzieckie. Mimo to młody operator filmowy nie rezygnuje i kontynuuje swoją pracę, która z każdym dniem staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Streszczenie:

Gdzie obejrzeć Styczeń cały film? Reżyser bardzo dobrze oddaje atmosferę tamtego czasu, pokazując jak strach, niepewność i walka o wolność wpływały na codzienne życie ludzi. “Styczeń” to film z pięknymi, ale jednocześnie surowymi i mrocznymi zdjęciami, które idealnie oddają klimat tamtego czasu. Warto zwrócić uwagę na muzykę, która doskonale podkreśla napięcie i dramatyzm sytuacji na ekranie. Ponadto, aktorzy w filmie wypadają bardzo dobrze, szczególnie Andris Keišs, który zagrał główną rolę. Film “Styczeń” to poruszająca i wzruszająca historia, która przedstawia wydarzenia historyczne z perspektywy zwykłych ludzi. Reżyser pokazuje jak wielkie wydarzenia wpływają na codzienne życie, jak zmieniają losy i jak trudno jest przeżyć w takiej sytuacji. Polecam ten film każdemu, kto interesuje się historią oraz tym, jak zmienia ona życie ludzi.

Styczeń
Styczeń
Styczeń

Podobne tytuły

Miłość na nowo
Ona jest miłością
Plan 75
W gorsecie
Magic Mike: Ostatni taniec
Jezioro Słone
Till
Człowiek zwany Otto
Creed 3
Tar
Forever Young
Bliscy
Udostępniono0
Zastanawiasz się gdzie obejrzeć cały film online? KrainaFilmow.com, największa baza filmowa i serialowa!